Przewodnik

Atrakcje w okolicy Niechorza

Położenie: Państwo: Polska
Region: Zachodnie Pomorze
Miejscowość: Niechorze
➨ Zobacz także oferty z: Polska   -    Zachodnie Pomorze   -    Niechorze

Opis:
Poniżej przedstawiamy Państwu atrakcyjne miejsca, które warto obejrzeć, będąc w Niechorzu.

Katedra św. Jana Chrzciciela

Romańsko - gotycka budowla w Kamieniu Pomorskim, o bogato zdobionych elewacjach, która jest jedną z pierwszych ceglanych świątyń w Polsce. Budowę rozpoczęto po przeniesieniu biskupstwa z Wolina do Kamienia w 1176r. W podziemiach znajdują się groby biskupów i książąt pomorskich. Odbywa się tu coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, którego uczestnicy grają na wspaniałych organach powstałych w 1672r.

Stare Miasto w Trzebiatowie

Stare Miasto znajdujące się w Trzebiatowie charakteryzujące się starówką, która zachowała średniowieczny układ ulic z rynkiem po środku. W centrum stoi ratusz z ostrołukowymi arkadami z początku XVIII. Kościół NMP gotycka świątynia z XIV niegdyś będąca punktem orientacyjnym dla statków na morzu. Poza tym znaleźć tu można Basztę Kaszana, jeden z trzech pomorskich Krzyży Pokutnych oraz pałac nad Rega, w którym przed laty mieszkała Maria Czartoryska.

Kościół w Gryficach

Kościół Mariacki - budowę tego obiektu zaczęto XIII. w Gryficach. Do tej pory podziwiać można także wieże kościoła z zachowanymi maszkaronami oraz fragmenty umocnień- Brama Kamienna, Brama Prochowa, Brama Wysoka. Skansen kolejki wąskotorowej, gdzie stoją stare parowozy.

Wolinski Park Narodowy

Założony w 1960r. w celu ochrony ekosystemu wyspy Wolin, gdzie zachowały się moreny polodowcowe oraz rynnowe jeziorka. Przy drodze do Międzyzdrojów warto zobaczyć Kawcza Gore ( morenę czołową o wys. 61 m n.p.m.). Teren wyspy porośnięty jest lasami sosnowymi i buczyna pomorska, zamieszkuje go ponad 200 gatunków ptaków z orłem bielikiem na czele.

Rezerwat Żubrów

Rezerwat Żubrów znajdujący na terenie się Narodowego Parku Wolinskiego sprowadzonych z Augustowa w 1976r, w którym można podziwiać te zwierzęta z bliska stojąc na specjalnie do tego przygotowanych drewnianych platformach.

Autor: Magda
Źródło: Magda
Data publikacji: 2011-08-03 10:40:00
Wyszukaj ofertę
 
Cena: - - - PLN
Trwa ładowanie...
Więcej opcji